SZWECJA – YSTAD

SZWECJA – YSTAD
2 votes, 8.00 avg. rating (79% score)

urlop (5)Z Polski promem można dostać się także do Ystad, znane już w Europie od czasów średniowiecza ( od XIII wieku). Szwedzi mówią, że niebo nigdzie na świecie nie jest tak bliskie jak tu?
W Ystad są słynne szachulcowe, ( czyli oparte na drewnianym szkielecie) stylowe kamieniczki. Warto zobaczyć także stare kościółki i chaty rybackie, których zachowało się tutaj aż 300?a wszystko z powodu zapobiegliwości Szwedów, którzy wychodzili z założenia, że lepiej dbać i konserwować to, co już jest niż budować nowe?dzięki temu epatuje specjalnym klimatem, w którym czuje się minione wieki (podobnie jak na przykład w naszym Krakowie). Ogromne wrażenie też robią ogromne kamienie ułożone na kształt łodzi (Ales stenar)długiej na 67 metrów i szerokie na 9 metrów?jest to mityczny grobowiec wikingów, przed którymi drżała cała średniowieczna Europa?kilka kilometrów od Ystad leży najlepiej zachowany szwedzki średniowieczny zamek ? Glimmingehus, wybudowany przez duńskiego rycerza zafascynowanego kulturą rycerską, a który nigdy nie był poddany próbie obronności i może dlatego tak dobrze się zachował?

Podobne wpisy o turystyce:

Slowa kluczowe: złomowanie auta tarnobrzeg, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, tanie taxi legnica, zeltiq Warszawa, kubota l3200 cena, internorm okno kf410, glutamina katowice, durobet ceny, geodeta głogów cennik, docieplenie granulatem Radom, kostka fakturowana producent

About the author /


Related Articles

Inne wpisy: